חדשות מועצת החלב

  

3.6.2022

ברכת איציק שניידר – מנכ"ל מועצת החלב לחג שבועות 2022

לצפיה לחץ כאן

 

=======================================================

טקס שבועות בבן שמן – 2.6.2022

אתמול התקיים טקס שבועות בכפר הנוער בן שמן בהשתתפות שר החקלאות ופיתוח הכפר עודד פורר.

מנכ״ל מועצת החלב העלה על נס את תרומתם ותפקידם של בתי הספר לענף החלב ולחקלאות ותרומתם המשמעותית לחברה לאורך השנים.

=======================================================

חוגגים שבועות בבית הנשיא – 1.6.2022

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו, אירחו בבית הנשיא לרגל חג השבועות נציגות של יצרני החלב בישראל ביניהם: רפתנים, גבנים, נוקדים, נציגי מחלבות תלמידים ומורים מבתי ספר חקלאיים מרחבי הארץ,זאת כחלק מהאירוע המסורתי שמקיים בית הנשיא מידי שנה בשבועות להצדעה לענף החלב ולחקלאות הישראלית.

באירוע אשר נערך בשיתוף מועצת החלב השתתפו גם שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, מנכ״ל מועצת החלב, איציק שניידר ומנכ״ל ארגון יצרני החלב, ליאור שמחה.

בחצר בית הנשיא התקיימה תצוגת גבינות של מחלבות ומשקים מרחבי הארץ, אשר כללה גבינות יחודיות, שחלקן זכו בפרסים, ומגוון מוצרי חלב.

הנשיא ורעייתו עברו בין דוכני התצוגה, שוחחו עם הגבנים והודו להם על העשייה החשובה למען ביטחון המזון של ישראל.

נשיא המדינה יצחק הרצוג פתח ואמר:

״אני אוהד עצום של החקלאות הישראלית. בלי חקלאות, אין מדינת ישראל. החקלאות בנתה את המדינה שלנו, ואחר כך את העצמאות שלנו. היא עיצבה את גבולותינו, שומרת על השטחים ועל המרחב הכפרי הבטוח שבלעדיו אי אפשר לקיים מדינה מתוקנת. הארץ הזו מייצרת כל טוב ישראלי. אתם, אנשי משק החלב מייצרים מפיסת הארץ הקטנה שלנו גן עדן עלי אדמות. אתם מבינים את הייחודיות, ומשלבים בין שכל, משאבים, נחישות ותנאי טבע. אתם מייצרים פה תנובת ארץ יפהפייה שצריך לשמור עליה.״

שר החקלאות עודד פורר, בירך את החקלאים ואמר:

״כשאנחנו מסתכלים אחורה ורואים את התנובה שיש במדינת ישראל, לאחר 2000 שנות גלות בהן לא עבדו את הארץ, אנחנו רואים את ההצלחה במדינת ישראל וכיצד היא מהווה דוגמא לחקלאות מתקדמת לשאר מדינות העולם.״

מנכ”ל מועצת החלב, איציק שניידר, אמר באירוע:
“מידי שנה מייצרים ב-820 הרפתות הישראליות שפרוסות בכל רחבי הארץ, בעיקר בפריפרייה, 1.564 מיליארד ליטר חלב. החלב , אשר מגיע לכ-100 מחלבות אשר מעבדות אותו למוצרים שונים החל מחלב לשתייה, גבינות קשות ורכות, מעדני חלב – כ-2,000 מוצרי חלב שונים, טעימים ובריאים.

כ-15,000 איש מועסקים בענף ובזכות האנשים המצויינים שלנו, פיתחנו לאורך 74 השנים האחרונות, את ענף החלב והפכנו אותו לענף החלב הטוב בעולם.

הפרה הישראלית היא המניבה ביותר בעולם, מייצרת כ- 12,000 ליטר חלב בממוצע בשנה, ונמצאת בפער ניכר ממדינות כמו ארצות הברית, הולנד, קנדה ודנמרק.

אנחנו מובילים עולמיים בגנטיקה, בטכנולוגיות המשולבות ברפת ובשיטות הניהול שלנו.

היצרנים הישראלים מוזמנים לכל העולם כדי לשתף מהידע שלהם. יש לישראל במה להתגאות״.

בסיום האירוע הוענקו לנשיא ורעייתו על ידי רפתנים מישובי עוטף עזה טנא מוצרי חלב תוצרת ישראל, וכן, עוגת גבינה לרגל חג השבועות.

צילום – נועם אלישע

=======================================================

סיור שבועות עם שר החקלאות בענף החלב – 31.5.2022

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר, נעמה קאופמן-פס, ומנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר בסיור משקים לרגל חג השבועות.

אפילו העיזה הגיעה לאחל חג שמח.

=======================================================

ישיבה חגיגית בכנסת לכבוד שבועות – 30.5.2022 

בין שלל אירועי שבועות התקיימה השבוע ישיבה מיוחדת של משק החלב בשדולת החקלאות בכנסת.

מנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר, ומנכ"ל ארגון יצרני החלב, ליאור שמחה, יחד עם רפתנים, ומגדלים הציגו לחברי השדולה את העשייה המשמעותית, בענף החלב המהווה גורם מרכזי בשמירה על ביטחונם התזונתי של תושבי ישראל, וכן, דנו איתם על אתגרי השעה.

בין חברי הכנסת שכיבדו בנוכחותם היו סגן שר הביטחון, אלון שוסטר, ח"כ ישראל כץ, ח"כ יאיר גולן, ח"כ ענבר בזק, ח"כ משה טור פז, ח"כ גבי לסקי, וח"כ מופיד מרעי.

את הישיבה סיכם יו"ר השדולה ח"כ רם בן ברק ואמר:

"ענף החלב בישראל הוא מפואר ומרשים ועלינו לוודא שהוא ימשיך להיות כזה!

כיו״ר ועדת החוץ והביטחון, אחד הדיונים הראשונים שקיימתי בועדה עסק בביטחון מזון כמרכיב חיוני בביטחון הלאומי של מדינת ישראל – זוהי חובתנו להיות יכולים לספק לעצמנו את המזון שלנו ולשם כך עלינו לתמוך בחקלאים בצורה אמיתית וריאלית שתאפשר להם תנאי תחרות הוגנים מול הייבוא, וכך נעשה"

צילום – אורי הכט

=======================================================

שנתון מועצת החלב 2021

לקריאה לחץ כאן