בדיקה תקופתית למכון החליבה

כל מכשיר או מתקן שאנו קונים, בין אם זה מכשיר ביתי או תעשייתי, אנו מקבלים בזמן הקניה חבילת מסמכים וביניהם ניתן למצוא הוראות הפעלה, המלצות לשימוש נכון, הוראות לתחזוקה וטיפול מונע וכמובן אחריות היצרן.

לרובנו ברור כי יש להקפיד על מילוי הוראות היצרן אותן קיבלנו עם רכישה המכשיר, אחרת אנו צפויים במקרה הטוב לקיצור אורך חיי המכשיר ובמקרה הגרוע גם לתקלות חוזרות ונשנות.

לדוגמה, אם קנינו רכב פרטי, ברור לנו כי כל תקופה, על פי המלצות יצרן הרכב, נכניס את הרכב לטיפול תקופתי בו ייבדקו מערכות הרכב ויבוצע הטיפול הנדרש ובמקרה של המצאות תקלה יתוקן הטעון תיקון.

לא מעט מבין הרפתנים שביננו אינם מקדישים את אותה תשומת הלב למכון החליבה שלהם. חלק מאיתנו מנסה "למשוך" ולהאריך את מועדי ההחלפות והטיפולים של פריטי ציוד חליבה מהמועדים המומלצים ע"י יצרן ציוד החליבה, וכמובן הכל בשם החיסכון. אינני מזלזל בחיסכון, הוא חשוב מאוד, כל עוד איננו גורם לנזק, אפילו אם הנזק אינו ניראה לעין באופן מידי.

אנו יוצאים מהנחת עבודה שהמלצות יצרני ציוד החליבה הן אמינותו וביצוען יבטיח את פעילות מכון החליבה וחליבת הפרה באופן תקין ללא גרימת נזק ולאורך זמן.

אני ממליץ לאמץ את גישת הטיפול והתחזוקה המונעת ולא לעבוד בגישה של תחזוקת שבר, כלומר, רק כאשר מתקלקל או נישבר מתקנים.

לגודל מכון החליבה ומספר יחידות החליבה הפועלות בו  חשיבות רבה לקביעת תדירות הבדיקה של ציוד החליבה, ציוד שפועל שעות רבות יותר ייבדק בתדירות גבוהה יותר.

מאחר ולנו הרפתנים אין תמיד את הכלים הדרושים לבדוק האם מכון החליבה פועל באופן תקין, מומלץ לפנות למדריך ממשק החליבה ולתכנן איתו את מועדי הביקור הנדרשים באופן שיגרתי.

בכל מיקרה בו אתה חושד שמכון החליבה או חלקים בו אינם מתפקדים באופן תקין, פנה להתייעצות עם מדריך ממשק החליבה.

זכור, חליבת הפרות במכון חליבה תקין תצמצם את הסיכון באירעות של דלקות עטין. המדריך הוא אובייקטיבי, המלצותיו מבוססות על בדיקות אותן הוא מבצע על פי תקנים בינלאומיים וניסיון רב שנים. המדריך רוצה רק בטובתך, נצל את השרות אותו אתה זכאי לקבל ללא תשלום כחלק מהשירותים של מועצת החלב.

 

אברהם הראל

לכל המבזקים....
office@milk.org.il פקס: 972-3-9564766 טל: 972-3-9564750 דרך החורש 4 , ת"ד 97, יהוד 5647003
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט