מועצת החלב עתרה לבג"ץ נגד "פתרונות הקסם" של נתניהו לענף החלב

המועצה הגישה גם עתירה לצו ביניים עד סיום הדיונים במידה וההמלצות בנושא כבר התקבלו

המועצה לענף החלב בישראל, העוסקת בהסדרת הייצור והשיווק של החלב מזה כ – 50 שנה, הגישה הבוקר (יום רביעי) עתירה לבג"צ כנגד ממשלת ישראל, ראש הממשלה, שר האוצר, שר התמ"ת ושרת החקלאות בדרישה להוצאת צו על תנאי שימנע קבלת החלטות בנושא שינוי המדיניות בענף החלב ללא היוועצות עימה -  הגורם המוסמך לפיקוח (מכוח חוק החלב) על ענף החלב.

העתירה שהוגשה ע"י בא כוחה של המועצה עו"ד שאול פלס, מבקשת להוציא את הצו באופן מיידי או לחילופין במידה שההמלצות בעניין שינויים בענף החלב כבר התקבלו, מבקשת המועצה להוציא צו ביניים מיידי שימנע קבלת החלטות לפני הדיון בבקשה לצו על תנאי.
 
המועצה מתריעה כי קבלת ההחלטות באופן הלקוי והנמהר שבהן התקבלו תביא לכך שציבור הצרכנים ישלם בסופו של דבר יותר עבור מוצרי החלב.
 
העתירה הוגשה על רקע כוונת הממשלה ליישם את מסקנות וועדת קדמי ולהכניס שינויים בענף החלב ללא היוועצות עם מועצת החלב קודם לקבלת החלטה. בנוסף, מפרה הממשלה את חובתה לקיים שימוע כדין לכל הגורמים העוסקים בענף.
 
למועצת החלב טענות רבות כנגד דו"ח ועדת קדמי ובראשן הטענה כי  הועדה מתיימרת לשנות סדרי בראשית ביחס לכל שרשרת הערך בענף החלב ואף כי אין לה נתונים ביחס לקשרי ספקים-קמעונאים ואין לה נתונים ביחס לשיעור הרווחיות של רשתות השיווק, ועל כן היא ממליצה לבחון אותם בעתיד (סעיף 4 למסמך המלצות ועדת קדמי) מכאן אנו למדים כי הוועדה מחפשת פתרונות "קסם" מידיים ואינה לוקחת בחשבון תכנון לטווח ארוך שהוא אבן היסוד של ענף החלב.לכל המבזקים....
office@milk.org.il פקס: 972-3-9564766 טל: 972-3-9564750 דרך החורש 4 , ת"ד 97, יהוד 5647003
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט