מועצת החלב שבה ועתרה הבוקר לבג"צ

 

מועצת החלב שבה ועתרה הבוקר לבג"צ לאחר שהתברר כי שר האוצר והתמ"ת אינו ממתין לדיון בעתירות שהוגשו בשבוע שעבר וכבר נקט צעדים אופרטיביים להרס משק החלב הישראלי. בג"צ חייב אומנם בשבוע שעבר את המדינה להשיב עד אמצע החודש לעתירות שהגישו מועצת החלב והרפתנים נגד מימוש "מתווה קדמי" לשבירת משק החלב הישראלי. אלא ששטייניץ אינו נרתע גם משלטון החוק וביצע אמש מחטף מביש וחתם - כאמור, מבלי להמתין להכרעת בג"צ, על שורה של צווים והוראות שעה לשנים 2011 - 2016 להגדלת מכסות ייבוא הגבינות ולהורדת המכסים על גבינות קשות ונוספות (גידים כחולים,  גאודה,  מגורדת וחלומי).

 

יצויין כי מעבר לניסיון נפסד זה לקבוע עובדות בשטח לפני הכרעת השופטים, פועל שר האוצר בעניין משק החלב אף עוד בטרם קיבלה הממשלה החלטה פורמלית ומסודרת בעניין - כמתחייב ע"פ כללי המנהל התקין.

 

שטייניץ ושר התמ"ת שמחון  מקפידים אומנם להסביר  כי צעדים אלו נועדו  להפחית את מחיר  מוצרי החלב ולהיטיב עם  המתקשים לשלם  עבור  הקוטג'  ומוצרי  החלב  הבסיסיים אלא שבלא  ניד עפעף,  ואפילו מבלי להתאפק – ולו רק למראית עיין, היתר הייבוא הראשון ניתן כבר אמש ל.. רשת "טיב טעם" שקיבלה היתר לייבוא 10 טון גבינת גידים כחולים יוקרתית. ( המחיר - 240 ש"ח ).

 

בא כוח מועצת החלב, עו"ד שאול פלס, ציין בעתירה הנוספת, כי  בימים אלה נודעו למועצה עובדות חדשות, שלא היו ידועות לה בעת הגשת העתירה, הקודמת ביחס לדיוני ועדת קדמי והאופן שבו התגבשו  המלצותיה. עובדות אלה, מציין עו"ד פלס, מלמדות כי ההליך שקיימה ועדת קדמי היה פגום מיסודו באורח קיצוני. כך, בין היתר, מתברר כי הועדה פעלה בניגוד לכתב המינוי שלה, בחוסר סמכות או בחריגה מסמכות, וכי משרד החקלאות, המשרד הממשלתי האמון על הנושא, לא שותף באופן אמיתי בהליך, עמדתו לא נשמעה והוא לא נטל חלק בגיבוש ההמלצות. 

 

מתברר כי משרד החקלאות דורש לקיים  הליך חדש וסדור  כדי לגבש המלצות כדין.  כזכור, כבר בעתירתה הראשונה קבעה מועצת החלב כי המלצות "ועדת קדמי" הן פרי הליך מינהלי חפוז, קלוקל, בלתי תקין, חשאי,

חסר תום לב שנועד כל כולו לצרכים פופוליסטיים  בלבד,  הליך  שיביא  לקריסת משק החלב הישראלי מבלי שייטיב עם הצרכנים.  

 

לקריאת הבג"צ שהוגש ב-3/8/11 לחצו כאן

 
שייקה דרורי - מנכ"ל
מועצת החלב ומועצת הבשר

 

לכל המבזקים....
office@milk.org.il פקס: 972-3-9564766 טל: 972-3-9564750 דרך החורש 4 , ת"ד 97, יהוד 5647003
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט