חברי לענף החלב,

 

אנחנו נמצאים עכשיו באותה נקודה בדיוק בה נמצאנו לפני שנה. אמנם חלפה שנה, אמנם נראה כאילו המערכת נכנסה למצב של שיכחה, אולם כל עוד פועל מי שנחושה עמדתו לשנות את המקובל בענף, וכל עוד המסמך עליו דנים בממשלה הוא אותו מסמך בדיוק עליו דנו לפני שנה, הסכנה המאיימת עלינו היא אותה הסכנה.

אנחנו מרכזים את כוחותינו ופועלים עכשיו  מול מי שבשלב זה הוגדר כ"מקבלי ההחלטות", דהיינו – שרי הממשלה והעומד בראשה. אולם אני פונה ומזכיר לכולנו: עלינו להיות עירניים.

 

היו בקשר עם ראשי הארגונים, השתתפו בפעולות שהם יוזמים. אל תשקטו. אלה הם רגעים בהם הרוח רגועה והגלים נמוכים, אך בל נטעה – מתחת לפני המים רוחש ללא הפסקה הניסיון לשנות את פני הענף, שעד לפני שנה אהבנו כל כך לחשוב עליו כ"ענף יציב".

 

לשמחתנו, אנחנו יכולים בעת הזאת להישען על שני עוגנים: על חוק החלב, שכל שינוי בו הוא מורכב ומחייב שינוי חקיקה ראשית, ועל התמיכה שאנחנו מקבלים בקרב מקבלי ההחלטות – גם הם רואים את הנזק העצום שיכול להיגרם לענף החקלאות המפואר ביותר של מדינת ישראל אם יתקבלו המלצות וועדת קדמי.

 

לצערי, אצלנו בשכונה, כשרואים ענף חקלאי מצליח לא חושבים איך לעזור לו לצעוד קדימה, אלא איך אפשר לקצץ אותו ולשנות אותו. את זה מבינים גם מרבית שרי הממשלה.

 

עד מתי?

עד שישתנה כיוון הרוח, עד שיפול האסימון, עד שיובן שענף החלב בישראל לא ייכנע לסערות חולפות, יילחם בהן,  וימשיך לספק מה שסיפק כל השנים: פרנסה צנועה לעוסקים בו, וחלב משובח לכל אזרחי מדינת ישראל.אני קורא אליכם שוב, לא להתפתות ולהאמין לשקט המדומה ששורר מעל לפני השטח. הסכנה עוד כאן.

 

שייקה דרורי

מנכ"ל מועצת החלב

20.06.12

לכל המבזקים....
office@milk.org.il פקס: 972-3-9564766 טל: 972-3-9564750 דרך החורש 4 , ת"ד 97, יהוד 5647003
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט