יצרני חלב באיחוד האירופי מאיימים בשביתה

Dairy mrket aug 28,09

 

יצרני החלב באירופה מאיימים כי יכריזו על שביתה לקראת כינוס מועצת שרי החקלאות, שיתקיים בבריסל מחר - 7 בספטמבר. על פי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, הכוונה לשבות נחשפה במהלך ישיבה של ארגון יצרי החלב העצמאיים בצרפת (APLI), שבה נכחו נציגי הארגונים המקבילים מבלגיה ומגרמניה.

 

ארווין שפגס, נשיא איגוד יצרי החלב של בלגיה MIG, גוף שהוקם בעקבות שביתת החלב הבלגית-גרמנית הראשונה, שהתחרשה בשנת 2008, השמיע אזהרה ברורה: "התאריך כבר נקבע והשביתה תיפתח במועד", הוא אמר.נתנו לפוליטיקאים די זמן לתגובה ולקבלת ההחלטות הנכונות. יש להם את הכוח לעשות זאת, ואם לאו, נסלק את החלב מהשוק".

 

ארגונים חקלאיים בצרפת חלוקים ביניהם באשר לתמיכה בשביתת החלב האירופית -  הארגונים  APLI ו-OPL תומכים, ואילו האיגוד המרכזי FNSEA אינו תומך.

 

האיגוד הרדיקלי Confederation Paysanne  לא יקרא לחבריו לשבות, אך יתמוך באלה שיבחרו בדרך זו. "השתתפות בשביתה משמעותה עבור יצרני החלב לקיחת סיכונים פיננסים, בתקופה שבלאו הכי קשה ביותר", הסביר דובר הארגון, ג'ון פרנסואה גיטון, "ולאור מצב המלאים, יהיה צורך בשביתה של חודש לפחות, כדי ליצור מציאות שתדאיג את היצרנים". 

 

לכל המבזקים....
office@milk.org.il פקס: 972-3-9564766 טל: 972-3-9564750 דרך החורש 4 , ת"ד 97, יהוד 5647003
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט