החלב שלנו 10.3.15
 

חדשות מועצת החלב

10.3.2015פינוי עגלים שמקורם ברפת החלב
- בתחילת החודש הודיעה הקרן לביטוח ניזקי טבע כי תפסיק לפנות ממפטמות עגלים שמקורם ממשק החלב למגדלים שלא יתקשרו בהסדר ביטוחי. התקיימו מספר פגישות עם מפטמים במשרד החקלאות לרבות פגישה עם מנכ"ל משרד החקלאות צביקה כהן והוחלט כי מועצת החלב תסדיר עבור עגלים שמקורם במשק החלב את ביטוח הפינוי. בהמשך, ובהתאם למספר הפינויים בפועל, תעשה עבודת מטה ויוסדר המקור התקציבי.
לקריאת המכתב שנשלח למפטמים לחץ כאן


מפגש רכזי התארגנויות
- ביום שלישי (3.3.15) התקיים במועצה מפגש של רכזי ההתארגנויות של הקיבוצים וכן נציגי התאחדות מגדלי בקר וביניהם מזכ"ל ההתאחדות אביתר דותן ומנהל ספר העדר אפרים עזרא. כמו כן השתתפו זיו מטלון ופלג אוריון מתנועת המושבים וטוטי (ישראל בלוך) שמונה לרכז התארגנות הרפת המשפחתית במשקי עמק יזראל. את הפגישה פתחנו בפרידה מרזי יהל רכז ועדת המשק של התנועה הקיבוצית שמסיים את תפקידו. במפגש דנו! בנושאים שעל סדר היום של המועצה והענף. בין הנושאים שהועלו: מדיניות חלב עודף, מענקי השקעות, תכנון 2015 ועוד ונשאים רבים נוספים. מנכ"לית המועצה מיכל קראוס סיכמה את המפגש והדגישה את חשיבות הקשר עם היצרנים ותפקידם המרכזי של רכזי ההתארגנויות בקיבוצים ובמושבים. סוכם כי הפורום יתכנס על בסיס קבוע אחת לרבעון.

כנס לתזונה, מאמץ גופני ואימון - בשבוע שעבר (4.3.15) התקיים בכפר המכביה הכנס הראשון בנושא תזונה, מאמץ גופני ואימון, אותו ניהלו רקפת אריאלי דיאטנית קלינית וספורט ויאיר להב דיאטן ומאמן כושר.
מועצת החלב השתתפה בכנס וחילקה חומר מדעי העוסק ביתרונות החלב כמשקה התאוששות לאחר אימון גופני.
בדוכן מועצת החלב התנהל חידון אינטרנטי בנושא חלב וספורט ובין כל המשתתפים בחידון הוגרל איפד שהוענק לזוכה קצין כושר קרבי בצה"ל. ההשתתפות בכנס הינה במסגרת התכנית השנתית של המועצה לקידום הבסיס המדעי של החלב בקרב מובילי דיעה, קהל מקצועי, רופאים ודיאטנים.


סיכום מאל"ה לשנת 2014 - אנו שמחים להעביר לעיונכם את סיכום פעילות המערך הארצי לבריאות העטין ואיכות החלב לשנת 2014 לקריאה לחץ כאן

                                                                    

בקרו באתר "חלבי" אתר יצרני החלב של מועצת החלב

אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה

שלחו לנו מייל לכתובת dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

office@milk.org.il   י  |    טל: 03-9564750 |  י  www.halavi.org.il