החלב שלנו 27.10.14

חדשות מועצת החלב

27.10.2014


חלב צאן - ביום חמישי (23.10.14) במסגרת מועצת מנהלים, אושרו המלצות שולחנות מגדלי צאן לעניין מדיניות התשלום לחלב עודף לשנת 2015.
מדיניות התשלום בשני הענפים (חלב כבשים ועיזים) מבטאת את הצורך בריסון ההיצע.
לתשומת לבכם – התשלום המופחת בגין ייצור חלב עודף ברצועות השונות אינו מובטח ויתכן מצב של גבייה נוספת.
למדיניות תשלום חלב עודף לחלב עיזים לחץ כאן ולחלב כבשים לחץ כאן.

תא תכנון - ביום חמישי (23.10.14) התקיימו ישיבות תאי התכנון של חלב בקר, כבשים ועיזים. תאי התכנון התכנסו כדי לגבש המלצות לשר החקלאות לגבי גובה המכסה הארצית בשנת 2015. ההמלצה שהתגבשה לגבי שלושת הענפים הייתה כי המכסה הארצית לשנת 2015 תישאר ללא שינוי ביחס למכסה של שנת 2014.

מעבר מחלבה לשנת 2015 - תזכורת
- נבקש להזכירכם כי המועד האחרון להגשת הטפסים למעבר מחלבה לשנת 2015 הוא עד יום חמישי הקרוב 30.10.14. לנוחיותכם ניתן להוריד את הטופס בקישור זה.

ביקור משלחת מגרמניה
- בשבוע האחרון מבקרת בארץ משלחת בכירה של אנשי משק החלב הגרמני. בראש המשלחת עומד Udo Folgart נשיא הועדה הלאומית הגרמנית של IDF וסגן נשיא התאחדות החקלאים הגרמנית. כמו כן הוא בעל רפת פרטית של 300 חולבות. אנשי המשלחת הביעו התפעלותם ממשק החלב, כפי שהתרשמו ב-4 ימי הסיורים. במיוחד התרשמו מהעובדה שנתוני משק החלב מרוכזים במקום אחד ומאפשרים ניהול יעיל של הענף. כמו כן ציינו לטובה את הטכנולוגיה הישראלית שלדבריהם היא פורצת דרך ומרשימה במיוחד.
  

הזמנה לקורס בטיחות החלב ויסודות הפיסטור במחלבות משק
- אנו מזמינים את ציבור אנשי המחלבות ובעלי עניין להירשם לקורס נוסף שיפתח ב-17.11.14 ויתקיים במשרדי מועצת החלב. אנו רואים חשיבות רבה בהשתתפות בהשתלמות מקצועית זו. לפרטים והרשמה לחץ כאן 

ידיעות קצרות מן העולם - ד"ר שמוליק פרידמן מנהל תחום וטרינריה ואיכות החלב במועצת החלב קרא עבורכם המגדלים מאמרים קצרים שהתפרסמו בעולם ומבקש לשתף אתכם. לקריאה לחץ כאן         


בקרו באתר "חלבי" אתר יצרני החלב של מועצת החלב


אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת 
dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

office@milk.org.il    י   |    טל: 03-9564750     |   י   www.halavi.org.il