החלב שלנו 04.03.14

חדשות מועצת החלב

04.3.2014

 

ידידי היצרנים,

שמח אני להודיעכם כי דירקטוריון המועצה בחר היום (ג') את מיכל קראוס לתפקיד מנכ"לית מועצת החלב.
אני מברך את מיכל על המינוי ובטוח כי היא תצליח להוביל את הצוות המצויין שהתגבש בשנים האחרונות במועצת החלב ואת משק החלב כולו להישגים מרשימים, על אף האתגרים הקשים שענף החלב משופע בהם.
בעשור האחרון נבנתה כאן תשתית ארגונית שהפכה מודל מקצועי במשקי חלב רבים בעולם וכבר נאמר ש"אין נביא בעירו" וכל הישג קיים נראה לנו טבעי ומובן מאליו. גם מסכי הציניות לא מצליחים להסתיר את העובדה שמשק החלב שלנו, הוא לא רק אות ומופת ברמה הבינלאומית, אלא דוגמא מצויינת לעשייה ציונית אמיתית המושתתת על נורמות נדירות של איכות מוצר ובקרה.

למרות כל הביקורת משק החלב הישראלי גם מתאפיין ברמת יעילות המאפשרת לספק לצרכן הישראלי מגוון אדיר של מוצרים איכותיים במחיר תחרותי, גם בהשוואה לנהוג בעולם.
אני תקווה כי גופי השלטון השונים ישכילו להבין שכשל השוק שהפך מוקד למחאה, נמצא במגזר הקמעונאי - לא בשער הרפת או הדיר ועל פי רוב גם אף לא בשער המחלבה.

במהלך כהונתי כמנכ"ל מועצת החלב, צמח שיווק מוצרי החלב בישראל מרמה של 1.080 מיליארד ליטר חלב בשנה עד לכדי 1.365 מיליארד ליטר חלב בשנת 2013 - גידול של 26%.
כוונות הממשלה לפגוע בענף וברפתנים צומצמו מאוד הודות לגיבוש "מתווה לוקר" ולראשונה מאז קום המדינה, עוגנו העקרונות על פיהם מתנהל הענף בחקיקה ייחודית וייעודית – חוק החלב.
לבקשת שר החקלאות ומנכ"ל משרדו, על אף פרישתי מהתפקיד אמשיך להוביל את ההערכות לאירוח בישראל של כנס פדרציית החלב הבינלאומית - שיתקיים באוקטובר הקרוב בישראל.

אני מקווה שדרכינו יפגשו שוב וביחד נמשיך בעשייה הברוכה שעסקנו בה עד היום.

שלכם, שייקה דרורי


 

אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת 
dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

office@milk.org.il    י   |    טל: 03-9564750     |   י   www.halavi.org.il