החלב שלנו - 10.11.13

חדשות מועצת החלב      

10.11.2013

 

תרגיל "קצוות תבל" – במהלך השבוע יתקיים תרגיל של פיקוד העורף המדמה רעידת אדמה. במסגרת התרגיל יבחנו הדרכים לקבלת סיוע מחו"ל להצטיידות מהירה על-מנת להחזיר לכשירות אמצעים שנפגעו. משרד החקלאות בחר במועצת החלב כמתורגל בתרגיל זה, ולפיכך במהלך התרגיל נדמה טיפול בהרס בכמה מכוני חליבה והדרכים המהירות לקבלת סיוע וציוד מחו"ל להשמשה מהירה ככל הניתן של מכוני החליבה.

תזכורת - פתיחת קורס בטיחות החלב ויסודות פסטור במחלבות משק – מחר יום שני 11.11.13 יתקיים במשרדי מועצת החלב המפגש הראשון של הקורס.
מוזמנים להירשם. לפרטים לחצו כאן

יום העיון לענף הצאן – קול קורא לקראת יום עיון לזכרו של ד"ר איתן רפפורט שיחול ב-17.12.13 הציבור מוזמן להגיש רעיונות להרצאות בנושאי וטרינריה ובריאות הצאן עד ה-15.11.13. לפרטים נוספים לחצו כאן

קרן המחקר למדעי הבקר לחלב ולבשר – להזכירכם, הקרן תומכת במחקר, יישומי ברובו, המעמיד לרשות הרפתן  והבוקר את הכלים הטובים ביותר להגברת התפוקה ולצמצום העלויות כמו גם לבריאות משופרת של עדר החלב והבשר, ויצור איכותי ובריאותי של מוצרי הרפת לרווחת האדם.
מפעם לפעם נפרסם "בחלב שלנו" דוחות מחקר למחקרים שהסתיימו; לפניכם שני דוחות שפורסמו לאחרונה: 1. זיהוי הוקטור של מחלה דימומית אפיזואטית  2. חקירת האפידמיולוגיה של קדחת קיקיונית בישראל.
לידיעתכם במדור המחקרים שבאתר המועצה נמצאים מחקרים רבים בנושאים שונים. לחצו כאן


 

אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

 

office@milk.org.il    י   |    טל: 03-9564750     |   י   www.halavi.org.il