החלב שלנו - 1.09.13

חדשות מועצת החלב      

1.9.2013

 

 תזכורת - חגי תשרי תשע"ד - אנו מבקשים להזכירכם שכמידי שנה לקראת החגים אנו נערכים להתמודדות הלוגיסטית שיוצרים עבורנו החגים. השנה מופע ראש השנה והשבת שלאחריו יוצרים רצף של שלושה ימים בהם לא יהיה עיבוד חלב במחלבות.
יצרני החלב כמו גם המחלבות והמובילים נקראים להיערך בהתאם ולגלות הבנה ושיתוף פעולה לכל פניה בנושא, על-מנת שנוכל לאחסן, לקלוט ולעבד את כל כמויות החלב במהלך החגים. לקריאת הנחיות ליצרני החלב לחצו כאן

הערכות לשעת חרום - לאור האירועים וההתפתחויות הביטחוניות הוחלט לרענן את נהלי החירום כהכנה והערכות לקראת תרחישים העלולים לבוא לאור אירועים אלו. להלן מספר נקודות לרענון:
חדר מצב
בעת חרום ייפתח במועצת החלב חדר מצב שתפקידו לסייע לענף החלב בכל אירוע אשר עלול להיווצר כתוצאה מהחמרה במצב הביטחוני. החמ"ל יפתח בקיסריה ותפקידו יהיה לקשר בין הגורמים במשק החלב הזקוקים לסיוע בעקבות האירועים לבין הרשויות ומשרדי הממשלה.
מיכלי מים ומכולת מחלוב - למועצת החלב מיכלי מים ניידים למקרה של תקלה מיידית באספקת מים, הנמצאים בקומת החניה שבמחסן המועצה ביהוד. מכולת מחלוב חירום שמסוגלת לתת מענה לחליבת חירום בסככה לעד 20 פרות במקביל מאוחסנת במשרד החקלאות בבית דגן.
דרכים להתקשרות :
מועצת החלב - יהוד 03-9564750  office@milk.org.il  קיסריה rachel@milk.org.il  04-6274477
אפרי רייקין – סמנכ"ל  050-5350707 efri@milk.org.il
שייקה דרורי – מנכ"ל  050-5315257 shyke@milk.org.il
נשמח לעזור גם בכל מה שנדרש מול רשויות או משרדי ממשלה אחרים, אל תהססו לפנות אלינו.
איגום מים לשעת חרום - אנחנו מנצלים ימים אלה של המתנה לבאות כדי להזכיר לרפתנים כי בכל התרגילים והבדיקות שעשינו, ראינו כי במקרה של פגיעה ברפתות כתוצאה מפגיעה מלחמתית או רעידת אדמה, בעיית המים עומדת להיות הבעיה החמורה ביותר.
בימים אלה של מתיחות כדאי לזכור כי כל רפתן חייב לדאוג לרפת שלו על-ידי הכנת מיכל מים לשעת חירום.
חברת "נטפים" היא החברה היחידה שעמדה עד כה בקריטריונים שנקבעו לשם בניית מיכל מים לשעת חירום.
לקבלת פרטים נא פנו לאפרי רייקין, סמנכ"ל המועצה, 050-5350707


 

אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

 

office@milk.org.il    י   |    טל: 03-9564750     |   י   www.halavi.org.il