החלב שלנו - 01.08.13

חדשות מועצת החלב      

1.8.2013


 כנס ההוקרה לרפתנים פורשים -  כל סוף הוא התחלה חדשה

ביום ג' האחרון (30.7.13) קיימו מועצת החלב ותנועת המושבים כנס הוקרה לרפתנים שפרשו מהענף בשנה האחרונה. בכנס שהתקיים במלון "אוויה" ביהוד, השתתפו מעל 40 רפתנים פורשים ובני משפחותיהם. במסגרת הכנס ניתנו הרצאות ע"י נציגי תנועת המושבים שסיפקו "מפתחות להצלחה" ואפשרויות להתחדשות עסקית במשק. כמו-כן יועצים פיננסים מחברת "הלמן אלדובי" נתנו הרצאה בנושא: חשיבה אסטרטגית בניהול השקעות. המשתתפים נהנו גם ממופע קומי של זוג שחקנים אשר שיתפו את הקהל במופע "קמיקזה קטן".
רבים מהרפתנים הודו למנהלי ועובדי המועצה עבור השירות החם והמצוין לו זכו, בעיקר ציינו לשבח את עובדות מחלקת התכנון עבור השירות המקצועי, האדיבות והאכפתיות שגילו לאורך הטיפול בהליך הניוד.


אריה שוורץ ממושב שדמות דבורה שהגיע לכנס אמר "מתווה לוקר אפשר לי לפרוש בתנאים טובים, הרבה יותר ממה שחשבתי קודם לכן. כיום אשתי ואני חיים חיים רגועים יותר, יש לנו יותר זמן לבלות עם המשפחה ולעסוק בפעילויות פחות תובעניות".
ראובן סיץ מאליעד אמר "המפגש היה מכובד ומעניין, היה נחמד לפגוש חברים מהענף ולגלות שלרבים יש מחשבות, לבטים וחששות הזהים לשלי. מודה ומעריך את היוזמה על המפגש."
גם יאיר מוי מאבנ"י אית"ן סבר כי המפגש היה מכובד ומעניין, המעמד תרם להרגשה שלמערכת אכפת; הוא מהווה סגירת מעגל ומאפשר לצאת לדרך החדשה בהרגשה טובה יותר, זהו סוג של גיבוש מצוין. תכניותיי לעתיד הן להשתלב בענף התיירות ולממש את הידע שלי כמורה דרך" אמר.
"המפגש היה מאוד מושקע" אמר ברוך זילברבוש מכפר ורבורג. לדבריו ההחלטה לפרוש גמלה בליבו עוד לפני "מתווה לוקר". "ביקשתי לייצר את מכסת החלב במסגרת שותפות אך לא אושר לי, לא השקעתי ברפורמה משום שמכסת החלב הייתה נמוכה, ואין לנו בן ממשיך – סיבות מספקות למדי אשר סייעו לי לקבל את ההחלטה לפרוש מייצור חלב. כעת שיש עתיד חדש לפני, אני מתכנן להמשיך את שהתחלתי בעבר – לימודי נגינה על חליל צד, וכבר מתנדב במשטרת התנועה" אמר.

שייקה דרורי מנכ"ל מועצת החלב בירך את המשתתפים במפגש ואמר "כמו שלא נעים לראות גן סגור, בוודאי שלא נעים לראות רפת סגורה. לקחתם החלטה מאוד מאוד קשה, והחלק הקשה ביותר מאחוריכם. עכשיו אתם עומדים בפני תקופה חדשה ומאתגרת, זכרו שמועצת החלב תמיד תהיה גם שם בשבילכם".
דרורי הוסיף "חשוב לנו מאד לומר תודה ולהוקיר אתכם על השנים הרבות בהן נשאתם את הענף על גבכם. אנו רוצים להיפרד כידידים, ולהעניק לכם כלים בתחום הפיננסי על- מנת להתמודד עם המצב החדש. אין ספק שעוד ניפגש ואנו רוצים שניפגש".

אפרי רייקין סמנכ"ל מועצת החלב אמר "זה ברור לכולנו שמי שהיה פעם רפתן תמיד יישאר רפתן בלבו. חלקכם רפתנים מיום היוולדם. האירוע הזה בא להדגיש שתמיד הייתם חלק מאתנו ולעולם תישארו."

מאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים אמר "אנו רוצים לומר תודה על מה שעשיתם עד עכשיו ובהצלחה על כל מה שתעשו בהמשך. לחברה הישראלית יש שני סמלים שמסמלים את הישראליות שבה. האחד, הביטחון והשני החקלאות - אתם סמל לישראליות. ענף הרפת נחשב אחד הענפים המורכבים ביותר בחקלאות, ואין לי ספק שמי שהצליח בניהול רפת יוכל להצליח בכל תחום אחר. אנחנו כאן - המועצה כאן והמדינה כאן בשבילכם".


אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

 

office@milk.org.il    י   |    טל: 03-9564750     |   י   www.halavi.org.il