החלב שלנו - 21.04.13

חדשות מועצת החלב

21.04.2013

 

נתוני שיווק מוצרי חלב - נתוני השיווק* המצטברים לרבעון ראשון (ינואר-מרץ) השנה מראים על ירידה בשיווק מוצרי חלב (במונחי חלב גולמי) בהיקף של למעלה מ-2%. הקטגוריות העיקריות בהן נרשמה ירידה מובהקת בשיווק הן הגבינות הלבנות ומעדני החלב.
חלק מהירידה ניתן להסביר בעובדה שאשתקד היה יום נוסף ברבעון (חודש פברואר כלל ב-2012 29 ימים), כמו גם מופע חג הפסח שהשנה היה במרץ בעוד שאשתקד מופע הפסח היה ברבעון השני (אפריל).
למרות הסברים אלו הרי שיש להתייחס למגמה ברצינות ובמיוחד לנוכח העובדה, כי שיעור צמיחת האוכלוסייה בישראל הוא כ-2% בשנה כלומר, ירידה בשיווק של 2% מגלמת ירידה בצריכה לנפש של כ-4%.
*נתוני השיווק לרבעון 1 2013 מבוססים על דיווחי המחלבות ונתוני סטורנקסט והם אינם סופיים.

מע"מ עבור יצרן חלב המבקש לפרוש – מועצת החלב פועלת מול שלטונות המע"מ לביטול חובת המע"מ בעסקאות למכירת מכסת חלב במסגרת "מתווה לוקר".

תקנון איכות חלב בקר גולמי בקבלתו במחלבה - מועצת המנהלים של מועצת החלב אישרה את דרישות האיכות המיוחדות ממשקים שמייצרים חלב בקר עם סת"ס מעל 400,000. השינוי מופיע בדף מספר 10 ומודגש בצבע אדום. התקנון המעודכן של 2013 מופיע במלואו באתר יצרני החלב לקריאת העדכון לחצו כאן

הכנה לקיץ - הקיץ עומד לפתחנו ואנו מבקשים להזכירכם שיש להיערך לצמצום הנגיעות בעטין למינימום אפשרי. לפניכם הכללים שיסייעו לעבור את הקיץ בשלום לקריאה לחצו כאן


אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת arad@migvan.co.il ונסיר אתכם מהרשימה


 

office@milk.org.il   י  |    טל: 03-9564750 |  י  www.halavi.org.il