החלב שלנו - 07.04.13

חדשות מועצת החלב

07.04.2013

 

פסח תשע"ג - כמויות החלב שיוצרו בתקופת הפסח היו גבוהות מהתחזית ולמעשה נרשמת עליה דרמטית בכמויות עד היום. עובדה זו ובצירוף סידרת תקלות במחלבות בתחילת החג, הביאו להתמודדות מאתגרת מאד בתקופת החג ובימים שלאחריו, וזאת על-מנת שניתן יהיה לקלוט את מירב החלב ובמהירות האפשרית. למטרה זו הגענו רק על-ידי שיתוף פעולה מלא בין כל גורמי התפעול של הענף ועבודה מאומצת של כולם ובמיוחד של מובילי החלב שכמו תמיד תרומתם מכרעת בימים שכאלה. תודה לכל העושים במלאכה.

חוק סימון הבשר - חוק סימון הבשר נחקק לפני 7 שנים (!) ועד היום טרם תוקנו התקנות לחוק זה.
החוק אמור להסדיר, להגדיר, לבדל ולסמן את סוגי הבשר השונים. אנו מנסים כל העת הזאת לקדם את תיקון התקנות – לצערנו ללא הצלחה.
במסגרת מאמצים אלו תתקיים השבוע במועצה פגישה נוספת עם אנשי משרד הבריאות בתקווה שהפעם תהיה פריצת הדרך.

קטרת העור - בימים אלו מתקיים מבצע כלל ארצי ע"י רופאי "החקלאית" ורופאי הלשכות לחיסון בקר לחלב בשני חיסונים חדשים האמורים לתת הגנה טובה יותר מפני המחלה. הצפי הוא שעד חודש מאי תחוסן כל רפת החלב. יש לציין כי חובת החיסון חלה על כל משק החלב וזאת עפ"י הנחיית מנהל השו"ט. אנו מקווים שניתן יהיה לעצור את מהלך המחלה ולצמצם את הנזקים הכבדים שנגרמים ממנה. כל הכבוד לרופאי "החקלאית" ו "השירותים הוטרינרים".

מדוע להחליף את בטנות החליבה בזמן המומלץ ע"י היצרן? - לאחרונה ניתנו המלצות ע"י "יועצים" שונים שניתן לדחות את מועד החלפת הבטנות וכך לחסוך כסף רב... אנו מביאים שוב את עמדתינו בנושא חשוב זה. אנא קחו זאת לתשומת לבכם וישמו את המלצותינו, אל תתפתו "לתוכניות חיסכון" שמא תצאו בהפסד ניכר. לקריאה לחצו כאן

קורס העשרה ביום רביעי 10.4.13 – אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בקורס העשרה בנושא: הזרעה מלאכותית ופוריות. הקורס יתקיים כאמור ביום רביעי הקרוב במשרד החקלאות במחוז העמקים. לפרטים והרשמה לחצו כאן

סיכום שנת 2012 – אנו שמחים להגיש לכם את סיכום הפעילות של המערך הארצי לבריאות העטין לשנת 2012, לקריאה לחצו כאן

אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת arad@migvan.co.il ונסיר אתכם מהרשימה


 

office@milk.org.il   י  |    טל: 03-9564750 |  י  www.halavi.org.il