החלב שלנו - 13.01.13

חדשות מועצת החלב

13.01.2013

 

מלאי אבקת-חלב וחמאה נכון לסוף חודש דצמבר 2012 מלאי א"ח הינו 4,457 טון, המלאי הינו מלאי אופרטיבי לתחילת שנת 2013. מלאי החמאה התעשייתית עומד על 1,414 טון - מלאי נמוך יחסית.


דור ההמשך - בשבוע שעבר התקיימה במועצת החלב  פגישה של מועדון דור ההמשך ברפת החלב. את המועדון מרכזים דוד נוה - מדריך שה״מ ודנה מיניס - מדריכת מאל"ה. בפגישה ניתנה סקירה על הסיכומים הראשונים של 2012 (לירון תמיר), התוצאות המקצועיות הכלכליות של שנת 2011 במשק השיתופי והשלכות למשק המשפחתי (ד"ר גבי עדין), והסברים על מכסות החלב ויישום מתווה לוקר (שייקה דרורי ואפרי רייקין).


פגעי מזג האויר -בשבוע שעבר עברה על מדינת ישראל סופת חורף שהביאה איתה ברכה רבה אך גם נזקים. מספר רפתות ברחבי הארץ הוצפו ובעיקר היה חשש למכוני החליבה ולמיכלי החלב. חדר מצב שנפתח במועצת החלב תמך ברפתנים ושלח להם אנשי מקצוע לעזרה ולפתרון בעיות.

ניר עמדה - אוסטיאופורוזיס - העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס ומחלות עצם פרסמה בשבוע שעבר ניר עמדה המפרט שיטות לאבחון, מניעה וטיפול באוסטיאופורוזיס. הנייר מדגיש כי את מסת העצם ניתן ליצור רק בשני העשורים הראשונים ולחיים וממליץ לעשות בדיקת צפיפות עצם למי שצורך סידן בכמות מועטה לאורך כל החיים, כלומר - נמנע ממוצרי חלב. לקריאת ניר העמדה נא לחצו כאן.

 


תעשיית החלב- לפני כשבוע התפרסם בגליון העיתון Forbes מאמר מעניין: איך החמיץ ענף החלב בארה"ב, ומה יכול ללמוד מכך כל עסק. הנושא הוא היערכות תעשיית החלב בשנים האחרונות אל מול צרכניה. לנוחותכם, תירגמנו את המאמר,לקריאה לחצו כאן 


אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,
שלחו לנו מייל לכתובת arad@migvan.co.il ונסיר אתכם מהרשימה

 


 

office@milk.org.il   י  |    טל: 03-9564750 |  י  www.halavi.org.il