החלב שלנו -14.10.2012

חדשות מועצת החלב

14.10.2012


המאבק נגד פתיחת הייבוא - בשבועיים האחרונים היינו עדים למתקפה חסרת תקדים על ענף החלב. מתקפה מתוכננת ומתוזמרת היטב, שהוצאה לפועל על ידי עובדי משרד האוצר. אין זה סוד שקיומו של ענף חלב מתוכנן עם שליטה מרכזית, שמצליח בצורה כה יוצאת דופן, היה לצנינים בעיני מי שכלכלה חופשית חרוטה על דיגלו. 
ואולם, המאבק שינה את פניו. אם בעבר נלחמנו על פרנסת הרפתנים, ויכולנו להראות כי הורדת מחיר המטרה תפגע ברפתנים אנושות וכי הם החוליה החלשה בשרשרת, עתה נושא המאבק אופי מעט שונה. פתיחת הייבוא, שמעשית מאיימת על אותה פרנסה בדיוק, מסמלת בעיני האזרח הישראלי משאת נפש שתביא להוזלת מחירים. מי שמצוי בנבכי הכלכלה יודע שהקשר בין הייבוא להוזלה המקווה הוא מפוקפק ביותר, במיוחד כשבדרך ניצבים גוזרי קופונים רבים בדמות יבואנים, רשתות שיווק ומתווכים למיניהם. הצגת אנשי ענף החלב ככאלה שמתנגדים לתחרות חופשית ע לולה להיות בעייתית. 
דיונים רבים מתקיימים בענף החלב בימים אלה לבחירת דרך הפעולה הנכונה, וזאת תוך כדי התמודדות עם לחצים שלא ידענו בעבר. חוק החלב שומר עלינו ועל שגרת ההתנהלות. עליית מחיר המטרה ב- 1 באוקטובר, למרות הקשיים שגרמה למחלבות, עברה ללא תקלות. אנו פועלים שהועדה לעניין המחירים המפוקחים תפעל במהירות כדי לפצות את המחלבות על העליה התלולה במחיר.

משרד האוצר מנסה לתקן את טעויותיו הקודמות שלו בטעויות גדולות יותר, שיגרמו לעלייה נוספת במחיר מוצרי החלב. הגברת הריכוזיות וסגירת מאות רפתות בפריפריה.

סיכום היערכות לחגי תשרי - מופע חגי תשרי גרם לחששות כבדים אצל העוסקים בתחום החלב הגולמי, עיבודו והובלתו למחלבה, ואף הועלתה האפשרות של שפיכת חלב בגלל חוסר יכולת לעבדו במחלבות. מועצת החלב נערכה מראש ובזכות שיתוף פעולה בין המחלבות הגדולות, חברות ההובלה והרפתנים הביאו לכך שאף ליטר של חלב לא נשפך!

 

תודות לכל אנשי הלוגיסטיקה במחלבות ובעיקר למובילי החלב!


קורסים

 

בטיחות החלב ויסודות הפיסטור במחלבות משק – לאנשי מחלבות ולכל המתעניינים; קורס בן 4 מפגשים שיחל בשבוע הבא 22.10.12 מהרו להרשם, לפרטים לחצו כאן.

 

ממשק חליבה בעדר הבקר לחלב – קורס ייחודי שעיקרו שיפור ממשק החליבה ברפת החלב. קורס בן 6 מפגשים שיחל ב – 13.11.12 מהרו להרשם, לפרטים לחצו כאן.


סיורי רופאים - שיתוף הפעולה המוצלח עם אנשי הרפואה נמשך. במהלך השבוע יתקיימו סיורים נוספים של אחיות ורופאים:  מחלקת הילדים במרכז הרפואי "הלל יפה" תסייר במשק החלב ביום שני הקרוב, וביום שלישי יסיירו אנשי וועד רפואת המשפחה משירותי בריאות כללית. את הקבוצה יארחו נציגי מעבדת החלב בקיסריה אשר יספרו על הפעילות המקצועית ועל תהליכי האיכות והבטיחות המיושמים בעולם החלב. בהמשך יסיירו הקבוצות ברפת מושבית ובמחלבה באיזור עמק חפר.

השפעת גורמי עקה (סטרס) על בריאות העטין וייצור החלב
- לקריאת המאמר של ד"ר שמוליק פרידמן לחצו כאן.  
אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,
שלחו לנו מייל לכתובת arad@migvan.co.il ונסיר אתכם מהרשימה

 


 

office@milk.org.il   י  |    טל: 03-9564750 |  י  www.halavi.org.il