החלב שלנו -09.09.12

חדשות מועצת החלב

09.09.2012

 

 

שנה טובה ומבורכת - מועצת החלב מברכת את כל העוסקים בענף החלב בברכת שנה טובה ומאושרת, שנת חלב ודבש. שהשנה הבאה ימשיך הענף להתבסס כענף החקלאות המוביל בישראל. עבודה קשה ויומיומית של אלפי אנשים הביאה אותנו להישגים בקנה מידה עולמי, אנו גאים על כך ונילחם לשמר את הישגינו כנגד כל הקמים עלינו.

 

הערכות לחגי תשרי - בשל מופע החגים אנו מתמודדים עם אתגרים מורכבים של אחסון החלב, הובלתו וקבלתו לעיבוד במחלבה. המחלבות נערכות לאיסוף חלב קפדני ומסיבי סביב ימי החג. אנא שתפו פעולה ועיזרו לנו לעבור גם את החגים האלה ללא גלישת חלב. 

 

לוחות שנה - אנחנו מקווים שקיבלתם את לוחות השנה המהודרים של מועצת החלב. לוחות נוספים אפשר לקבל בטלפון 03-9564750 אצל נטלי או דפי.

 

איכות הסביבה - ביום חמישי, ה-6 בספטמבר, התקיים במשרד להגנת הסביבה שולחן עגול בנושא הטיפול בפסולת חקלאית. את הדיון ניהלה מנכ"לית המשרד. המשרד פועל להסדרת הנושא ביעילות כלכלית מירבית למשק. נציגי המועצה הציגו את עמדת ענף החלב, לפיה רוב הפעילות כבר מוסדרת במסגרת הרפורמה, וכל שינוי נוסף דורש בחינה מדוקדקת.

 

הכנות ל-IDF - במועצה עוסקים בהכנות ראשוניות לכנס פדרציות החלב העולמיות שיתקיים בישראל בשנת 2014. ישיבת וועדת ההיגוי מטעם דירקטוריון מועצת החלב תתקיים השבוע-בתחילת נובמבר יתקיים הכנס השנתי בדרום-אפריקה בו יציגו אנשי המועצה את ההכנות הראשוניות לכנס.נושא הכנס הנבחר הוא The future begins here, מטרתינו תהיה לבדוק האם ענף החלב נערך נכון לשנים הקרובות מבחינת: שווק לצרכן המודרני, טיפול מיטבי בבקר ובצאן, הערכות המחלבות לשינויים אפשריים בטעם הקהל, בדיקות עתידיות של חלב, הקפדה על איכות הסביבה ועל רפת ברת קיימא.


פירסום גנרי - לא פעם אנו שואלים את עצמנו מה התועלת שבפירסום גנרי (פירסום לאכילת מוצרי חלב - גבינה, יוגורט וחלב) בענף החלב, כלומר - להבדיל מפירסום מותגי, שמטרתו לקדם מוצר זה או אחר של מחלבה ספציפית. לאחרונה פירסמה אוניברסיטת קורנל בארה"ב מחקר, שבדק מה התועלת מפירסום כזה שנעשה במשך 15 שנה.
מסקנות המחקר חד משמעיות. מסתבר, שעל כל דולר שהוציא ענף החלב בארה"ב לפירסום גנרי התקבלה תועלת של 8.8 דולר (!). מטעמי זהירות מציין המחקר שגם אם קיימת טעות במדידה, במקרה הגרוע ביותר מתקבלת תועלת של 1.8 דולר לכל דולר שהושקע. הטענה היא שאם לא היה מתקיים פירסום כזה בארה"ב לאורך השנים, צריכת החלב הנוזלי היתה נמוכה ב-11.3% ממה שהיא היום. למעבר לתקציר מנהלים של המאמר, בעברית,
לחצו כאן. לקבלת מלוא המחקר בשפה האנגלית ניתן לפנות לאדריאנה שוחט ממשרדינו 03-9564750.

 

חשוב ! הצרעה הגרמנית שוב פה - לקריאת המסמך לחצו כאן

 

פעילות משרדי מועצת החלב בסוכות - לרגל חופשת חג סוכות משרדי מועצת החלב ביהוד יהיו סגורים בין התאריכים 8/10-30/9.

מעבדת החלב בקיסריה תפעל בתאריכים הבאים בין השעות 12:00-07:00:  30/9, 2/10

5/10, 7/10. במקרים דחופים ניתן לפנות לד"ר שמוליק פרידמן 050-2851371.


אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,
שלחו לנו מייל לכתובת arad@migvan.co.il ונסיר אתכם מהרשימה

 


 

office@milk.org.il   י  |    טל: 03-9564750 |  י  www.halavi.org.il