החלב שלנו 9.02.14חדשות מועצת החלב

9.2.2014

 

מיכלי אחסון מים לשעת חירום - מחר, יום שני 10.2.14 תיערך במסגרת תרגיל מל"ח, הדגמה של מיכל מים לשעת חרום. ההדגמה תתקיים ברפת של קבוצת שילר בין השעות 08:00-12:00 בבוקר.
במקום יינתן הסבר על אפשרויות ההשתתפות במימון המיכל במסגרת "מתווה לוקר" או במסגרת הסכם המים. מומלץ להגיע להתרשם ולהתעדכן.

כושר אחסון חלב – בעקבות השינויים בהיקף המכסות בקרב היצרנים במגזר המשפחתי, חלו גם שינויים בכושר האחסון בחלק מהרפתות שהגדילו את מכסתם.
אנו עומדים לפני חג הפסח שחל השנה בחצי השני של חודש אפריל ובמהלכו צפויה קבלת חלב גבוהה מאי פעם. לפיכך, ישנה חשיבות מיוחדת להערכות בכלל ולנושא כושר האחסון ברפתות במיוחד.
להזכירכם: "עפ"י תקנון איכות חלב על כל יצרן להיות בעל כושר אחסון חלב למשך 48 שעות בתקופת שיא ייצור החלב. יצרן שבגין אי עמידה בתנאי זה ישפוך חלב, לא יקבל תמורה בגין השפיכה".
אנו מבקשים את היערכותכם בהתאם ומזכירים לכם שמדריכי מאל"ה עומדים לרשותכם לעזרה מקצועית בנושא זה.

מפגש מגדלים בערבה - מחר, יום שני 10.2.14 יתקיים המפגש השלישי המשותף של מאל"ה ושה"מ למגדלי בקר לחלב בערבה. 
המפגש יתחיל בשעה 9:00 במועצה האזורית (מול הכניסה לקבוץ יוטבתה) ויוקדש כולו לנושאים כמו: סל השירותים למאל"ה, שיגרת חליבה היגיינית כאמצעי ליצור חלב איכותי, טיפול בדיקות עטין – לא רק באנטיביוטיקה ועוד. בסוף היום ולאחר ארוחת צהריים יתקיים דיון פתוח על סוגיות הקשורות לבריאות העטין ואיכות החלב. 

ייצור חלב גלמי ומלאי חומרי גלם - בחודש ינואר ייצור החלב היה גבוה מהתקופה המקבילה אשתקד (להזכירכם בשנה שעברה הייתה נפילה בתנובה לפרה) ואף גבוה מהתכנון. 
התפתחות מלאי חומרי גלם (חלב בקר - חודש ינואר 2014): קצב גידול מלאי אבקת החלב והחמאה עומד לפי התחזית ומתאים לתקופת החורף. מלאי אבקת חלב: 5,121 טון , מלאי חמאה תעשייתית: 1,525 טון

פינוי בעלי חיים ורישומם - ביום חמישי התקיימה פגישה עם נציגי השו"ט ויחידת הפיצו"ח במשותף עם נציגי ה.מ.ב. בנושא תקנות רישום, סימון והובלה של בקר.
שני נושאים עמדו על הפרק:
1.אחריות הרפתן בנושא הרישום.
2.הבהרת התקנות והצעת התיקון לתקנות.
מן הפגישה עולה כי יש להזכיר ולרענן כי על הרפתן חלה חובת רישום בקר ודיווח תוך 14 ימים מיום היוולדו ואחריות זו נמשכת גם לרישום היתרי ההעברה של הבקר.
לתקנות לחצו כאן  להצעת התיקון לחצו כאן 

 

אם אינכם מעוניינים לקבל מיילים נוספים בנושא זה,

שלחו לנו מייל לכתובת 
dafi@milk.org.il ונסיר אתכם מהרשימה

office@milk.org.il    י   |    טל: 03-9564750     |   י   www.halavi.org.il

  
לכל המבזקים....
office@milk.org.il פקס: 972-3-9564766 טל: 972-3-9564750 דרך החורש 4 , ת"ד 97, יהוד 5647003
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט